Aká voda je najzdravšia?

Para-destilovaná voda. Najlepšou vodou pre človeka je čistá voda – voda, ktorá obsahuje len molekuly dvoch vodíkových ató­mov a jedného kyslíkového atómu. Čistá voda sa ľahko využije na tvorbu energie, ale priťahuje iné látky, ktoré rýchlo ničia jej čistý stav. Preto najlepší druh vody, ktorý môžeme nájsť v supermarke­toch je destilovaná voda. h2OZískava sa z vyparenej prevarenej vody. Ako para stúpa, zanecháva za sebou väčšinu baktérií, vírusov a chemikálií. Para sa potom kondenzuje a chladí, čím sa z nej stá­va destilovaná voda. Pitie destilovanej vody aktívne odstraňuje an­organické a toxické látky, ktoré vylučujú bunky a tkanivá. Ďalej je schopná zachytiť sa o iné molekuly a minerály a eliminovať ich. Je dôležité si uvedomiť, že parou destilovanej vode chýbajú minerály, čo sa po dlhšom čase môže stať problémom, ak je vaša strava chudobná na minerály.

Pri užívaní doplnkov si poriadne prečítajte etikety, aby ste zisti­li, či obsahujú potrebné stopové minerály a doplnky. Rada; Prida­nie čerstvej citrónovej šťavy do vody zlepší chuť a zároveň pridá stopové prvky.

Prírodná pramenistá voda. Ďalšou obľúbenou fľaškovou vo­dou je „pramenistá“ voda. Prírodná pramenistá voda znamená, že voda vystúpila na zemský povrch z nejakého typu podzemného re­zervoára. Obsah prírodnej minerálnej vody sa nemení, ale môže alebo nemusí byť filtrovaná či inak upravená. Preto si vždy prečí­tajte etiketu, aby ste si boli istí, že pijete určite prírodnú vodu.

Voda z kohútika. Najhoršia voda pre ľudský organizmus je, žiaľbohu, najprístupnejšia: voda z vodovodu. Táto voda je často kontaminovaná chemikáliami, ako sú chlór, flourid, biologické je­dy a rôzne nečistoty. Voda z kohútika má pre funkciu nášho tela a buniek len veľmi malé prínosy, a môže nám spôsobiť viac zla ako dobra.

Please follow and like us:
0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *