Chróm – výživový doplnok a jeho účinky

Je takmer na sto percent isté, že dospelí ľudia trpia nedostatkom chrómu a v dôsledku toho starnú rýchlejšie, lež by museli. chromPred urýchleným procesom starnutia uchrá­ni už 200 mikrogramov chrómu. Chróm zlepšuje účinok inzulínu, takže človeku ho stačí menej a vďaka tomu sú po­tom jeho tepny menej zaťažené. Doposiaľ však neexistuje nijaká spoľahlivá metóda, ktorou by bolo možné dokázať nedostatok chrómu v tele a cielene sa tomuto stavu vy­hnúť. Nedostatok chrómu sa nijako nepociťuje – a práve to robí tento deficit taký nebezpečným. Biologicky zvlášť aktívny je chrómpikolinát, menej účinný je chrómchlorid, ktorý sa najčastejšie užíva vo forme tabliet. Muži (podľa možnosti už po dvadsiatke) môžu užívať 400 mikrogramov denne, pretože u nich hladina chrómu vekom prudko kle­sá, čím sa urýchľuje nástup staroby.

Bez chrómu nemôžu prirodzenou cestou klesnúť hodno­ty cholesterolu. Chróm je jedna z najúčinnejších lávok predlžujúcich život. Aj na produkciu a aktiváciu významného hormónu DHEA (dehydroepiandrosterón), jedného z naj­dôležitejších hormónov účinkujúcich proti predčasnému starnutiu, telo potrebuje chróm, lenže samo si ho syntetizo­vať nevie. U 75-ročného človeka je hladina DHEA v po­rovnaní s mladými v priemere iba 10-percentná. Zabráňte chorobám srdca a cukrovke denným užívaním chrómu. Nespoliehajte sa iba na výživu, lebo v nej býva obsah chró­mu zväčša iba malý a potravou prijatý chróm sa neabsorbuje optimálne. Ak máte vo zvyku konzumovať sladkosti, potrebujete obzvlášť veľa chrómu, pretože cukor ho ničí. Veľa cukru pri nízkej hladine chrómu je časovaná bomba s veľmi zlými následkami na zdravie a životnosť. Chróm už preventívne pomáha telu znížiť v krvi hladinu cukru a in­zulínu, aby neprišlo k nenapraviteľným poškodeniam.

Obyčajne trvá roky, kým sa viditeľne prejavia náznaky nedostatku chrómu, vtedy však už býva neskoro. Chróm znižuje hodnotu tuku v krvi, pretože prispieva k budova­niu hustej siete receptorov inzulínu, vďaka čomu sa inzu­lín z krvi odbúrava a tukové bunky ho uvoľňujú. Chróm významne aktivizuje činnosť a účinnosť imunitného systé­mu a eliminuje príznaky starnutia. Užívajte denne 200 mikrogramov chrómpikolinátu, pretože v tejto forme telo prijíma chróm najlepšie.

Please follow and like us:
0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *