Dávkovanie DHEA – Hormón mladosti

V porovnaní s ľudským rastovým hormónom dopĺňanie DHEA je oveľa lacnejšou alternatívou. Jednomesačné užívanie 100mg kapsúl stojí menej než 30 dolárov. dheaEfektívne účinky DHEA proti starnutiu sa však ešte nepotvrdili na dlhodobých výskumoch s ľuď­mi a FDA ho sprístupnila len na lekársky predpis.

Pri liečbe je potrebné mať odborný lekársky dohľad. DHEA sa zvyčajne predpisuje v 25-150 mg dávkach denne, ale je oveľa lep­šie, ak začnete s menšími dávkami na najnižšej úrovni uvedeného rozsahu a postupne ich budete v prípade potreby zvyšovať. Aby ste dosiahli čo možno najlepší výsledok, je vhodné, ak dennú dávku rozdelíte na tri alebo štyri menšie dávky. Mali by ste si tiež dať merať hladinu DHEA v krvi každý druhý až tretí mesiac. Je dôležité, aby ste počas terapie dopĺňali stravu dodatočnými antioxidantmi na zníženie rizika možného oxidatívneho poškodenia.

Výskumy zamerané na DHEA a jeho schopnosť odvrátiť cho­roby, ako je cukrovka, isté druhy rakoviny, kardiovaskulárne choroby a poruchy pamäte nie sú úplne vyčerpávajúce a takis­to neexistuje žiaden nezvratný doklad o jeho účinku po dlho­dobom užívaní.

Uvedomte si prosím, že príliš vysoké dávky DHEA potláčajú prirodzenú schopnosť organizmu syntetizácie. Je vhodné, aby ste ho užívali každý druhý deň a striedali ho s jeho predchodcami (pre- kurzormi), ako sú napr. kapsule obsahujúce výťažok z divého slad­kého zemiaka. Podľa vedeckých poznatkov Dioscorea – divý slad­ký zemiak je rastlina, ktorá rastie hlavne v Číne, v Japonsku a v Strednej Amerike. Posilňuje celkové zdravie, zvyšuje obrany­schopnosť imunitného systému, zvyšuje energiu a pomáha vyrovnať hormonálny systém.

Dioscorea má niekoľko hlavných komponentov, ako je diosgenín, predchodca zahrnutý do syntézy progesterónu a najmä proteusterón, predchodca komplexu DHEA. Ale na rozdiel od DHEA, Discorea nie je hormón; ale ako potravina slúži na tvorbu hormónu v tele. Vzhľadom na jeho vzťah k DHEA možno pri konzumácii v dostatočnom množstve ovplyvniť produkciu všetkých hormónov v tele. Muži s rakovinou prostaty a ženy s rakovinou vaječníkov by sa mali vyhýbať liečbe dopĺňaním DHEA, pretože stimulácia hor­mónov spojených s DHEA môže zhoršiť ich stav. A vôbec každý, kto sa zúčastňuje hormonálnych terapií, by si mal prinajmenšom raz do roka dať monitorovať biovýsledky kvôli včasnému rozpo­znaniu rakoviny.

Please follow and like us:
0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *