Ochorenia ciev v mozgu

Ak artérioskleróza postihuje cievy, ktoré privádzajú krv do moz­gu, zhoršuje sa prekrvenie mozgu a nervové bunky rýchlejšie odumierajú. cievy-v-mozguTo­to urýchľuje proces starnutia, ktorý prebie­ha prirodzene po päťdesiatom roku života. Toto poškodenie sa zrýchli, ak sa artério­skleróza prejaví skôr, alebo je závažná.

Príznaky

 • Spomalenie výkonnosti mozgu, sve­telné záblesky pred očami, závraty, mdloby, bolesti hlavy (aj v noci), ne­schopnosť koncentrovať sa, strácanie pamäti, zhoršená schopnosť prispôso­bovať sa zmenám, problémy so za­spávaním alebo prerušovaný spánok.
 • Duševné poruchy: premenlivá a ne­vypočítateľná nálada, precitlivenosť, neústupčivosť a sklon k depresii, prob­lémy s udržaním pozornosti, ťažkosti s memorovaním a tvorením viet.
 • Ak chorý trpí súčasne aj hypertenziou, nachádza sa vo veľmi vážnej situácii.

Prírodná a diétna liečba

Základ prírodnej liečby tvorí cvičenie a hydroterapia. Najlepšou formou cvičenia je plávanie alebo akékoľvek cvičenia, ktoré sa dajú robiť na čerstvom vzduchu, chôdza sa­motná, a najmä po mokrej tráve.

V rámci hydroterapie patria k najdôle­žitejším metódam:

Liečebné umývanie hrude a celého tela.

 • Streky nôh.
 • Studený zábal celého tela alebo čiastočný zábal.
 • Kúpele rúk s postupne sa zvyšuj alebo znižujúcou teplotou. Studený sedací kúpeľ a kúpeľ pol tela.
 • Horúci kúpeľ celého tela. Sauna pod lekárskym dohľadom.
 • Vzdušné kúpele. Výplachy čriev.

Psychologická liečba

 • Rodinné, pracovné či citové problémy riešte s pomocou odborníka.
 • Venujte sa relaxačným cvičeniam.
 • Ak trpíte depresiou, navštívte psychiatra.

Lieky

 • Antihypertenzíva (lieky znižujúce krv­ný tlak), vazodilatanciá (lieky rozširu­júce cievy) a srdcové toniká z náprstníka červeného (.Digitalis purpurea ) A kon­valinky voňavej (Convallaria majalis L.) Užívajte len na lekársky predpis.

Pri nespavosti bývajú srdcové toniká účinnejšie ako lieky na spanie, ktoré znižujú prívod krvi do mozgu. Ťažkosti so spaním sa niekedy vyriešia užívaním výtažkov z rastlín, akými je napr. Chmeľ obyčajný (.Humulus lupulus L.), valeriá­na lekárska (Valeriana officinalis L.), medovka lekárska (Melissa officinalis L.) A rebríček obyčajný (myší chvost, Achillea millefolium L.) Ak sa pacient nezaobíde bez liekov na spanie, mal by užívať také lieky, ktoré ne­obsahujú barbituráty.

Please follow and like us:
0

3 Komentovali článok “Ochorenia ciev v mozgu

 1. Srdce a cievy – ochorenia srdca a ciev
  Revolúciou je zvýšenie tvorby kolagénu v stenách ciev, obnovenie ich pružnosti v spojení s potlačením narušovania cievnych ciev homocysteínom a jeho reguláciou. Vysoké dávky komplexu C vitamínov v spojení s lyzínom a prolínom, a regulátormi homocysteínu B6 a B12 predstavujú revolučný prelom starostlivosti o priechodnosť a pružnosť ciev a žíl. Skúsenosti a štúdie poukazujú na celosvetovo významnú zmenu v tejto oblasti. ZOSTAVA: Srdcovo-cievny komplex 250tbl., Lecitín + Horčík 360tbl., Kardiomax Línia 100tbl.

 2. Nevyvážené hormonálne hladiny u mladých mužov a žien alebo ich nežiadúci pokles po 45 roku. Revolučným je riešenie pomocou fytohormónov, ktoré podobne ako kľúče zapadajú do tých istých zámkov – buniek, ako estrogén a testosterón. Spúšťajú v nich rovnaké obnovovacie procesy avšak nemajú tendenciu spúšťať rakovinotvorné procesy ako estrogén a testosterón. U mladej generácie ovplyvňujú formovanie charakteristickej ženskej a mužskej postavy, podľa druhu fytohormónov, a u staršej generácie brzdia spúšťanie samodestrukčných procesov, ku ktorým znižovanie hormonálnych hladín smeruje: osteoporóza, prostata, onkologické ochorenia, návaly pri prechode, pokles potencie. Viac info info@multivitamins.sk, +421/917 632 452.

 3. Moja 6 ročná dcérka pred 1,5 rokom prekonala mozgovú príhodu s krvácaním do mozgu, dnes má postihnutú stredne ťažko pravú nohu a ťažko pravú ruku, zistili jej vrodenú melformáciu ciev. Prežili sme si svoje , ved predtým bola úplne zdravá, a teraz musíme rehabilitovať, berieme anopyrin, neviem čo by jej pomohlo na cievy ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *