Prírodná liečba chrípky

Skoro každý pozná príznaky chrípky: tečie z nosa, oči sú napuchnuté, pri prehĺtaní sú bolesti a zimnica. K tomu patria i bolesti hlavy, údov ako aj horúčka a celková slabosť. Skoro všetci dospelí musia kvôli chrípkovým infekciám ostať niekoľ­ko dní ročne v posteli. Hospodárske deficity spôsobené touto chorobou idú do miliárd. chripkaDve tretiny všetkých stratených pra­covných dní sa pripisujú chrípke.

Ak je odolnosť tela dobrá, ostane to len pri nádche, kašli a zápale spojiviek očí, pri zvýšenej teplote a všeobecných prí­znakoch horúčkovitého prechladnutia. Pri oslabenej odolnosti sa objavujú za krátky čas najťažšie komplikácie. Väčšinou sú zápalom zachvátené všetky orgány. Dochádza k zápalu hltana, čeľustných dutín, čelových dutín, k zápalu pľúc a zápalu po­brušnice. V najhoršom prípade sa vyvíja nebezpečná infekcia mozgu. Horúčka vystúpi až na 40 stupňov.

Na predchádzanie v každom prípade je dobré včasné očko­vanie, predovšetkým vtedy, keď predchádzajúce chrípkové ochorenia mali ťažký priebeh. Samozrejme, z liečiv sa hodia zvlášť tie, ktoré zvyšujú imunitu tela. Pritom sa človek musí ošetrovať celistvo, pričom sa zohľadňujú aj telesno-duševné príčiny.

Proti chrípke preventívne pomáha nielen veľa pohybu na čerstvom vzduchu, dobré sú aj prostriedky na prečistenie, ako sú ľahké laxatíva a čaje na čistenie krvi, bahnové kúpele, sírové kúpele, ako aj vtieranie alebo konzumovanie jedlej hliny.

Bylinkový čaj na predchádzanie:

30 g šalvie lekárskej 40 g rumančeka rímskeho 40 g myšieho chvosta 30 g kvetu bazy čiernej Malo by sa piť denne aspoň päť šálok horúceho čaju.

Osvedčili sa aj niektoré rastlinné šťavy: šťava zo žihľavy -denne najmenej štvrť litra; šťava z cvikly – denne pol litra (čerstvo vytlačená); šťava z grapefruitov – denne štvrť litra. Z týchto ovocných štiav dostáva organizmus v ideálnom zložení správne vitamíny, výživné a minerálne látky, aby sa mohol chrániť proti chrípkovej infekcii.

Ak sa blíži chrípková vlna, mali by ste zmeniť svoje stravova­nie. V čase vysokého nebezpečenstva nákazy by ste sa mali zrieknuť mäsa, vajec a sladkostí, alkoholu, tabaku a čierneho čaju. Odporúča sa okrem rastlinných štiav surová strava, med, Bircher-musli a jogurt.

Please follow and like us:
0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *